4 thoughts on “MongoDB veritabanına konsoldan bağlanma komutu kullanımı örneği (Connect to MongoDB database command usage example from console)

 1. Merhaba,
  Bu konu oldukça ilgimi çekti. Ancak çok fazla teknik bilgim yolmadığı için tam olarak nasıl kullanacağım konusunda fikir sahibi değilim. Sitedeki dökümanlar ingilizce olduğu için detaylı bir sonuç çıkaramadım. Örneğin wordpress altyapısı ile çalışan http://www.pn.com sitemizin tüm datalarını mongoDB ile tutabilir miyiz? Bu bize daha hızlı bir sorgulama sağlar mı? Yada disqus sistemini kullandığımız “http://www.pn.com/evden-eve-nakliyat-fiyatlari.html” sayfamızdaki gibi yorumları mongoDB ile yapılandırmak mümkün müdür? Bu konuda detaylı bir uygulama örneği için yönlendirebilir misiniz?

  1. Merhabalar,
   İnternet sitenizin verilerini MongoDB ile tutma fikriniz için öncelikler sitenizin barındığı yerin MongoDB desteği olması gerek daha da önemlisi kullandığınız alt yapının desteğinin olup olmadığıdır. Disqus için ise bu sistemin kendi sayfalama yapısı mevcut ynai bütün yrumları ekrana basmıyor parça parça çağırabiliyorsunuz böylelikle hız sorununu aşmış olursunuz, bence MongoDB ile ilişkilendirmeyi denemenize gerek yok. MongoDB kullanımı büyük verileri işlemek için elverişlidir, bundan dolayı sitenizde MongoDB kullanmanıza fikrimce gerek yoktur.

 2. Bu sistemi “http://www.ciee.com” sayfasında uygulamak için ne yapmalı? Sağolun

  1. bağlantı komutunuzu oluşturacağınız bir script dosyanızın içine yazın ve javascript dosyanızdan AJAX çağırma yaparak ilgili dosyanızın URL adresini verin ve bu şekilde bağlantınızı tetiklemiş olursunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *